Skolininkų administravimas

Prievolė – tai teisinis santykis, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti kitos šalies (kreditoriaus) naudai tam tikrą veiksmą arba susilaikyti nuo tam tikro veiksmo, o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą. Prievolės atsiranda iš sandorių arba kitokių juridinių faktų, kurie pagal galiojančius įstatymus sukuria prievolinius santykius. Įstatymo yra nustatyta bendra pareiga kreditoriui ir skolininkui elgtis sąžiningai, protingai ir teisingai tiek prievolės atsiradimo ir egzistavimo, tiek ir jos vykdymo ar pasibaigimo metu, tačiau ši pareiga skolininko dažnai yra nevykdoma. Todėl mūsų kontoros teisininkai siūlo šias paslaugas:

  • ikiteisminį skolų išieškojimą bei tarpininkavimą (kai stengiamasi su skolininku susitarti dėl skolos grąžinimo sąlygų);
  • teisminį skolų išieškojimą, kai nepavyksta susitarti su skolininku ir tenka kreiptis į teismą;
  • kai skolininkas miršta (kalbant apie fizinį asmenį) arba yra likviduojamas (kalbant apie juridinį asmenį), o skola negrąžinta padedame kreditoriui susigrąžinti skolą vykdant paveldėjimo arba bankroto administravimo procedūras.

Jums galėtų padėti:

Image

Saulius Tamošaitis

Vadovaujantis partneris, advokatas

Susisiekite

+370 685 33088 saulius.tamosaitis@lexgate.lt
Image

Diana Kaunienė

Advokatė

Susisiekite

+370 698 07203 diana.kauniene@lexgate.lt
Image

Eduardas Žebrauskas

Advokato padėjėjas

Susisiekite

+370 685 78630 eduardas@lexgate.lt
Image

Indrė Ašmontienė

Advokato padėjėja

Susisiekite

+370 687 71460 indre.asmontiene@lexgate.lt